صفر تا صد تولید نایلون و نایلکس

تولید نایلون و نایلکس یکی از صنایع پر کاربرد در ایران و جهان می باشد در این مقاله قصد داریم تا بصورت مرحله به مرحله شما را با این صنعت پول ساز آشنا کنیم.

قبل شروع مراحل تولید نایلکس ابتدا مواد اولیه آن را معرفی می کنیم.

مواد اولیه تولید نایلون و نایلکس

صفر تا صد تولید نایلون و نایلکس

مواد اولیه نایلون ها معمولا از دو نوع مواد اولیه تهیه می شود اولی که کیفیت بهتری دارد از پتروشیمی تهیه شده و دیگری مواد ضایعاتی می باشد. به همین دلیل نایلون و نایکلس ها را در دو سطج کیفی درجه یک و درجه دو طبقه بندی می کنند. نایلون های درجه دو معمولا در نایلون عریض گلخانه ای استفاده می شود. و درجه یک را برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می کنند.

انتخاب هر کدام از این مواد روی کیفیت نایلون ها اثر گذار خواهد بود به همین دلیل قیمت های متفاوتی هم در بازار خواهند داشت.

مراحل تولید نایلون و نایلکس

ابتدا مواد اولیه را آماده می کنند ( چه مواد نوع پتروشیمی چه مواد باز یافتی ) سپس به وسیله قیف های بزرگ به دیگ های بزگ المنت دار هدایت نموده تا مواد را ذوب کنند.

در مرحله بعدی این مواد به سمت دای ( که یک وسیله صنعتی برای نازک کردن مواد اولیه و تولید نایلکس و نایلون با ضخامت مورد نظر می باشد ) هدایت می شود.

پس از نازک کردن مواد اولیه و تولید نایلکس ، مواد به چرخه خنک سازی هدایت می شود و در آنجا پس از سرد شدن به وسیله رولر ها رول شده و در اندازه و وزن مختلف بریده می شود.

صفر تا صد تولید نایلون و نایلکس

مراحل تولید نایلون صفر تا صد به صورت بالا می باشد ، اما به دلیل گسترده بودن دنیای پلاستیک دستگاه های تولیدی و صنعتی بسیاری در جهان وجود دارد که در ادامه تولید مراحل مختلفی را برای تولید محصولات خود انجام می دهند. به طور مثال برخی از این دستگاه ها مستقیما پس انجام کار نایلون ها را رول نمی کنند و به جای آن تولید نایلکس رکابی می کنند.

پس از تولید پلاستیک ها ، مراحل چاپ سیلیک روی نایلکس ها صورت می گیرد تا به عنوان ساک تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرند.

چاپ و دوخت نایلون

پس از تولید اولیه نایلون کارخانه های دوخت و چاپ این پلاستیک ها را تهیه نموده و بر اساس مشتری های خود چاپ و دوخت نایلون را انجام می دهند.

Sending
User Review
0 (0 votes)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *